1
Dizilere baktığınız zaman özellikle Türkiye'de bir çok insanın neredeyse yaşam tarzı olmuş durumda. Bir çok insan hayatını dizilere göre hareket ettiriyor. Bu cümleleri okurken hadi be sende o kadarda değil dediğinizi duyar gibiyim ancak dediğimin ne kadar doğru olduğunu aslında sizde farkındasınız.

Nasıl mı?

Bir çok dizinin internette tekrarlarına baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. Neredeyse yıla aşkın önce oynanmış dizi bölümleri hala en çok izlenenler arasında yer alıyorsa, dizi bölümleri altlarında yapılan yorumlarda sanatçılara kendi isimleriyle değilde dizide karekterlerdeki isimleriyle sesleniliyorsa, bir çoğumuz dizi akşamları yapacağımız veya planladığımız işleri bir sonraki güne yada dizi bitimine erteliyorsak, daha bu örnekleri saatlerce sayabiliriz demek oluyor ki artık diziler bizim her şeyimiz olmuş durumda.

Şimdi burada kimseyi yargıladığımız tabi ki yok, insanların ne yapmasını bekleyebilirsiniz ki. Evine gelmiş bütün gün iş yorgunluğunu atmış veya ev hanımı bir bayan evde bütün ev işleriyle gün boyu uğraşmış bunun üzerine birde çocuk varsa onun yemesiydi içmesiydi okuluydu. Akşam televizyon yada bilgisayar başına geçerek bir kaç saat hoş vakit geçirmesinde kimsenin gözü yok.

Ancak...

Her şeyde olduğu gibi maalesef Türk halkı olarak bu işte de biraz işin suyunu çıkartıyoruz. Geçmiş yıllarda dizi dakikaları 45-50 dakika iken şuan neredeyse 3 saate gelmiş durumda. Zaten reklamlar vs durumları eklendiği zaman rahat 3 saat sürüyor. Bir sahne oluyor öyle sıradan öyle gereksiz ki, bir şarkı koyuyorlar aman allahım tam 5 dakika şarkıyı dinletiyor. Eee dizi yönetmenleride haklı arkadaşım senaristler de haklı ne yapıcak 3 saat boyunca, normal bir dizi de yada filmde 1 dakika bile almayacak sahnelere onlarca dakika yazıyorlar. Diğer türlü dolu dolu diziyi çekmeye kalksalar zaten bütün diziler bir sezonda final yapmak zorunda kalırlar.

Her şeye eyvallah okey diyoruz ama şu işi biraz abartmayalım yeter. Neyse ki en sevdiğim zaman dilimi geliyor. Haziran başı veya ortasına doğru neredeyse bütün diziler sezon finali bölümlerini çekerler, taa ki yeni sezon yani 9. ayın 15'ine kadar. Okullar açıldığı zaman yeni bir hayat yeni bir dizi sezonu başlar. Yine dizilerdeki karakterleri okullarda, işyerlerinde ev sohbetlerinde konuşur hale geliriz.

Halimizden şikayetçimiyiz asla hayır! biz farklı bir milletiz eh bir huyumuzda böyle olsun ne yapalım yani..!

Comments

Who Upvoted this Story

Son Dakika Moda

Moda hakkında ve bilgi adına paylaşımlar yapılan güncel web sitesi.

Son Yorumlar