1
Dizilere baktığınız zaman özellikle Türkiye'de bir çok insanın neredeyse yaşam tarzı olmuş durumda. Bir çok insan hayatını dizilere göre hareket ettiriyor. Bu cümleleri okurken hadi be sende o kadarda değil dediğinizi duyar gibiyim ancak dediğimin ne kadar doğru olduğunu aslında sizde farkındasınız.

Nasıl mı?

Bir çok dizinin internette tekrarlarına baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. Neredeyse yıla aşkın önce oynanmış dizi bölümleri hala en çok izlenenler arasında yer alıyorsa, dizi bölümleri altlarında yapılan yorumlarda sanatçılara kendi isimleriyle değilde dizide karekter
Devamı
lerdeki isimleriyle sesleniliyorsa, bir çoğumuz dizi akşamları yapacağımız veya planladığımız işleri bir sonraki güne yada dizi bitimine erteliyorsak, daha bu örnekleri saatlerce sayabiliriz demek oluyor ki artık diziler bizim her şeyimiz olmuş durumda.

Şimdi burada kimseyi yargıladığımız tabi ki yok, insanların ne yapmasını bekleyebilirsiniz ki. Evine gelmiş bütün gün iş yorgunluğunu atmış veya ev hanımı bir bayan evde bütün ev işleriyle gün boyu uğraşmış bunun üzerine birde çocuk varsa onun yemesiydi içmesiydi okuluydu. Akşam televizyon yada bilgisayar başına geçerek bir kaç saat hoş vakit geçirmesinde kimsenin gözü yok.

Ancak...

Her şeyde olduğu gibi maalesef Türk halkı olarak bu işte de biraz işin suyunu çıkartıyoruz. Geçmiş yıllarda dizi dakikaları 45-50 dakika iken şuan neredeyse 3 saate gelmiş durumda. Zaten reklamlar vs durumları eklendiği zaman rahat 3 saat sürüyor. Bir sahne oluyor öyle sıradan öyle gereksiz ki, bir şarkı koyuyorlar aman allahım tam 5 dakika şarkıyı dinletiyor. Eee dizi yönetmenleride haklı arkadaşım senaristler de haklı ne yapıcak 3 saat boyunca, normal bir dizi de yada filmde 1 dakika bile almayacak sahnelere onlarca dakika yazıyorlar. Diğer türlü dolu dolu diziyi çekmeye kalksalar zaten bütün diziler bir sezonda final yapmak zorunda kalırlar.

Her şeye eyvallah okey diyoruz ama şu işi biraz abartmayalım yeter. Neyse ki en sevdiğim zaman dilimi geliyor. Haziran başı veya ortasına doğru neredeyse bütün diziler sezon finali bölümlerini çekerler, taa ki yeni sezon yani 9. ayın 15'ine kadar. Okullar açıldığı zaman yeni bir hayat yeni bir dizi sezonu başlar. Yine dizilerdeki karakterleri okullarda, işyerlerinde ev sohbetlerinde konuşur hale geliriz.

Halimizden şikayetçimiyiz asla hayır! biz farklı bir milletiz eh bir huyumuzda böyle olsun ne yapalım yani..!
1
İnternette binlerce yerli ve yabancı filmi bir arada bulabilmek ve istenen filmlerin seçilerek izlenebilmesi artık insanların boş zamanlarını internette film izleyerek geçirmesine neden olmaktadır. Sinemalarda sadece gösterimde olan filmi izleyebilirsiniz ama internette binlercesi arasından istediğinizi izlersiniz. Yine sinemada sadece filmin oynadığı saatlerde film izleyebilirsiniz. Ama evde ve internette dilediğiniz saatlerde film izleyebilirsiniz. Ayrıca sinemaya gitmek için çok zaman ve para harcamanız gerekirken, internette film izleyerek yolda harcayacağımız zamanla başka işler yapabilir
Devamı
siniz. Tüm bu avantajlar internette film izleme oranlarını arttırmakta ve aynı zamanda daha çok film sitelerinin açılmasına neden olmaktadır.

Bugün sitelerde HD film izleyebilir ve sinema kalitesinde görüntüleri görebilirsiniz. Ülkemiz insanlarının hiç vazgeçmeyeceği türlerden biri de yerli filmlerdir. Sitemizde de yer alan birkaç yerli filmi izlemenizi için tavsiyede bulunabiliriz. Pus dram türünde 2010 yapımı bir yerli filmdir. Reşat korsan DVD işiyle hayatını sürdürmekte ve annesine bakmaktadır. İçine kapalı bir genç olan Reşat’ın annesiyle bir iletişim problemi vardır. Bu arada mahalleden bir genç kıza ilgi duymakta ama ona da açılamamaktadır. Reşat bir motosiklet tutkunudur ve yaptığı küçük hırsızlıklarla hayatına heyecan katmaya çalışmaktadır. Bir gün patronuna gelmiş bir paketi çalar ve onu bırakan kişinin öldürülmesiyle paket Reşat’ın elinde kalır. Böylece Reşat hiç beklemediği bir şeklide kendini karanlık işlerin içinde bulur. Heyecanla izlenecek filmi kaçırmayın deriz.

2012 yapımı Süper Türk ise Tamer Karadağlı’ nın başrolünde oynadığı bir komedi filmidir. Süper kahraman nasıl olur. Süper kahraman uçar, meyveleri veya başka nesneleri gözlerinden çıkan ışınlarla ikiye böler, oyunlarda kendi lehine hileler yapar. Süper kahramanın annesi de oğluna nazar değmesin diye kurşun döktürür, nazar boncuğu takar. Ailesi uzun süre bu Süper Türk’ü gözlerden uzak tutmaya ve saklamaya çalışmış ve bunu başarmıştır. Ama bir gün kazara yetenekleri keşfedilir. Bundan sonra da pek çok televizyon kanalına çıkarılır ve insanlara maymunluk yapması gerekir.
Son Dakika Moda

Moda hakkında ve bilgi adına paylaşımlar yapılan güncel web sitesi.

Son Yorumlar